Sitemap – sitemapa

V nadpisu jsem záměrně neuvedl, že se sitemap.xml souborem na vašem webu úzce souvisí i robots.txt. Tam je totiž napsáno, kde sitemap leží. Pokuste se na vašich stránkách soubor robots otevřít, zadejte www.vasestranka.cz/robots.txt. Otevřel se? Je tam odkaz na sitemap ve tvaru: Sitemap: odkaz? Pokud ne, může to být váš problém v indexaci na seznamu a potažmo i dalších.  On totiž není jen Google. J Pokud tam odkaz je, dál je třeba využít všech možností co webmáster má. Zadat url vašich stránek na speciální stránce na seznamu, přidat web do Google search console, do bing správce webu a v neposlední řadě na Yandex. Tyto operace zaberou čas a práci, ale ve výsledku mohou přivádět až 10% celkové návštěvnosti.  Pokud tam odkaz není, obraťte se na někoho, kdo ví jak to všechno nastavit. Třeba na mě, nebo kohokoli schopného v oboru. Student hotelové školy, co to udělá za 500 Kč, protože vám přeci opravil software v mobilu, není tím pravým. Chce to opravdu profíka. Až pak lze čekat výsledky, bohužel i v řádu měsíců.

No a teď k sitemap. Měla by obsahovat všechny odkazy na stránky na webu, které by měli být seřazené a označené podle důležitosti.

Sitemapa by měla být stále dostupná, jakýkoli výpadek může znamenat chybu v indexaci webu vyhledávači a s tím spojené snížení počtu návštěvník webu.

theme Nikmaan by YurajGo